Zabawa w pochowanego – Nowy początek czy nowy koniec??

Niebezpieczne gry i zabawy pojawiają się w najmniej odpowiedniej chwili. Wieloletnie tradycje rodzinne mogą stanąć na drodze wielkiemu szczęściu. Walka o przetrwanie, może za to  nadejść w każdym momencie. „Zabawa w pochowanego” (2019) to kolejna ekranizacja, w której uczestnicy bez wcześniejszej zapowiedzi, zmuszeni są wziąć udział w nieplanowanej morderczej zabawie. Motyw filmowy, chodź w dzisiejszych czasach popularny, zdaje się być coraz to lepiej wykorzystywany. Co wyróżnia tę konkretną produkcję? Kontrast wprowadzony do fabuły rewelacyjnie buduje fundamenty grozy, na których w późniejszych minutach powstaną trwałe ściany napięcia.

Za pewne nie spodziewałby się nikt, że nastąpią za chwilę w tym artykule, dość prymitywne stwierdzenia, aczkolwiek trudno pominąć w recenzowaniu tej produkcji główny pomysł autora. Horda członków psychopatycznej rodziny biegającej za panną młodą w śnieżnobiałej sukni jak ćmy za światłem. Kobieta nieświadoma z początku, patologicznej strony umysłowej, nowej części rodziny, która będzie zamierzała ją „zlikwidować”. Akcja, odgrywająca się podczas najpiękniejszego dnia w życiu zakochanej pary. Świeżo upieczeni potencjalni mordercy z kompletnym brakiem kompetencji do używania jakiejkolwiek broni. Świetny pomysł! Oby takich więcej.

Zabawa w pochowanego

Samara Weaving in the film READY OR NOT. Photo by Eric Zachanowich. © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation All Rights Reserved

Ponieważ widać to już jak na dłoni, stwierdzić można bez obawy, że film ten, to zarówno gatunkiem horror, jak i czarna komedia. Mogę jasno powiedzieć, że reżyser – Matt Bettinelli-Olpin we współpracy z Tyler’em Gillett to nie duet amatorów. Żeby połączyć te dwa gatunki w jedną logiczną całość trzeba się dużo napracować. Scenarzyści: Guy Busick i Ryan Murphy także tutaj nie odpoczywali. Zresztą, czwórka ludzi przy jednej kierownicy, to dopiero ciężka sprawa. Jednak z jakiegoś powodu, aż tyle się ich nazbierało.

Ekranizacja obsadzona jest głównie biegłymi aktorami. Mark O’Brien, którego znamy z ekranizacji „Nowy początek” (2016) lub filmu „How It Ends” (2018). Adam Brody – występował już w wielu produkcjach, takich jak serial: „Życie na fali„. Czy też Henry Czerny kojarzony z tytułem „Mission: Impossible” (1996). Nie zapominajmy o głównej postaci – piękna Samara Weaving uciekająca przed rozwścieczonymi „tradycjonalistami”.

Zobacz ten film online!