(Nie)znajomi – Co kryje się pod stołem naszych relacji?

Czasami zastanawiać by się można czy otoczenie wokół nas jest prawdziwe. Istnieje właściwie dużo znaczeń słowa „prawdziwe”. Film, pt.”(Nie)znajomi” (2019) to niesamowita mieszanka drażliwych sytuacji spotykanych na co dzień, bądź utajnianych przez długi czas gdzieś pod stołem przed przyjaciółmi, rodziną i tymi najbliższymi. To nie oryginalny pomysł ale remake popularnej włoskiej produkcji, pt.”Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016). Zdobyła ona uznanie oraz przychylne opinie odbiorców z całego świata i nie bez powodu. Problemy, które są poruszane w realizacji filmowej dotyczą kłopotów ludzi klasy średniej, a bardziej szczegółowo mówiąc, ich życia miłosnego.

Scenariusz polskiej wersji komedii, stworzony jest przez Katarzynę Sarnowską oraz Tadeusza Śliwę, który występuje tutaj także w roli reżysera. Zakłada, iż znajomi w trakcie wspólnej kolacji obnażą się ze wszystkich tajemnic, dzięki grze w otwarte karty. No, może nie do końca z użyciem kart, tylko swoich telefonów. Dzięki współczesnej technologii wiele rzeczy pozostaje niezbadane i zachowane jedynie w prywatnej pamięci urządzenia, niedostępnej dla towarzystwa. To w jaki sposób fabuła wykorzystuje ten niebezpieczny fakt, przy udziale niefortunnego zbiegu okoliczności, związanego z miejscem i czasem odbywającej się gry, zdaje się nie pozostawiać suchej nitki na uczestnikach zdarzenia.

(Nie)znajomi

www.spidersweb.pl

Obsada znajduje się tu niemal doskonale. Przedstawia także w należyty sposób nasze krajowe realia, dzięki czemu remake wydaje się bardziej rzeczywisty nawet od oryginału. W pierwszej kolejności Maja Ostaszewska (Anna) znana z uczestnictwa w „mocnych” produkcjach, takich jak „Katyń” (2007) czy „Body/Ciało” (2015) w niesamowity sposób prezentuje charakter zamkniętej postaci, która jedynie pragnie wszystkim wykrzyczeć swoje krzywdy. Następnie Tomasz Kot (Tomek), którego filmografia rozciąga się szeroko na prawo i lewo. Katarzyna Smutniak (Ewa) idealnie wciela się w rolę dynamicznej i poważnej bizneswoman. Aleksandra Domańska (Ola), jako dziecięcej naiwności kobieta o burzliwym i pogodnym charakterze. Można wymienić tu wszystkie postaci ale nie ma potrzeby, bo przecież teraz już nic nie pozostało, tylko samemu ocenić ekranizację!

Zobacz ten film online!