Czarownica 2 (2019) – Nowa odsłona znajomej baśni

Pamiętacie może jeszcze starą baśń o śpiącej królewnie? O piękne księżniczce, która ukłuła się wrzecionem w palec i zasnęła? Pamiętacie może także, że obudzić ją miał wspaniały książę. Cała niesamowita historia, przeniesiona została na wielki ekran w 2014 roku. Adaptacja ta, zatytułowana została jako: „Czarownica” (2014). Film reżyserii Roberta Stromberga łączy w sobie zarówno elementy wiekowej baśni, jak i nowatorskie pomysły wytwórni Walta Disneya. Pierwsza część, już przed premierą, zdobyła niesamowity rozgłos, więc jak to jest z tą drugą – „Czarownica” (2019).

Akcja dzieje się parę lat po przedstawionych na początku wydarzeniach. Do kotła czarownicy, zostają dorzucone nowe problemy i tym razem.. także jej się to nie spodoba. W grę wchodzi miłość, a jak wiemy, ona jest gotowa ją zwalczać, do ostatniej nadziei. Drugą częścią w kwestii reżyserskiej zajął się Joachim Rønning – norweski producent, reżyser oraz scenarzysta. Znać go dobrze możemy z filmu „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” (2017). Chociaż twórcy drugiej części, trafili się zupełnie inni, niż w części pierwszej, to jednak nasza ulubiona Angelina Jolie, nadal zachwyca publikę swoją kreacją oraz wyrazistym przekazem. Trzeba zresztą zauważyć, że Ellen Mirojnick wysiliła wszystkie możliwe zmysły, by tak umiejętnie zarządzać kostiumami nie tylko głównej bohaterki, ale wszystkimi, jakie się pojawiły. Kreatywność dla nie których ludzi nie zna granic.

Czarownica 2

paradoks.net.pl

Grupa scenarzystów, nie omieszkała dodać także pewnej świeżości w tym sequelu. Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster oraz Linda Woolverton znana już z wcześniejszych, niesamowitych produkcji Disney’a, takich jak: „Piękna i Bestia” (1991), „Król Lew” (1994) czy „Alicja w Krainie Czarów” (2010). W ekranizacji bierze udział nie byle jaka śmietanka aktorska. Oprócz wspomnianej wyżej Angeliny Jolie (Maleficent), pełna naturalnej charyzmy Elle Fanning, jako Księżniczka Aurora. Michelle Pfeiffer, dopełniająca bazową trójcę na głównym piedestale w roli Królowej Ingrith. Poza dobra obsadą, ekspresywnym kostiumem i doborowymi twórcami, na nowe przygody także nie można narzekać. Historia godna jest tej samej sławy, jaka spotkała pierwszą adaptację.

Zobacz ten film online!